Aranżacja wnętrzWykończenie

Oryginalne dekoracje dla kominka w salonie

Kominek w salonie jest idealnym miejscem do wyświetlania niektórych oryginalnych dekoracji. Ty możesz używać mantel dekorować z różnorodnymi domowymi dekoracjami rzeczy jak fotograficzne ramy, wazony, książki i wiele więcej.

Jeśli ty chcesz dodawać kolor, próbujesz wprowadzać niektóre duże houseplants na obu stronach kominka. To da przestrzeni bardziej naturalny i autentyczny feel.

Mantel

Mantele od dawna były centralnym punktem niestandardowej dekoracji wnętrz, określając styl architektoniczny pokoju. Kominek jest doskonałym miejscem do wyświetlania oryginalnych dekoracji, czy są to oprawione sztuki lub kolekcje.

Jeśli szukasz, aby twój kominek wyróżniał się, rozważ użycie dużego lustra jako elementu dekoracyjnego. Możesz powiesić lustro w centrum lub oprzeć je na górze płaszcza, aby stworzyć symetrię i równowagę.

Możesz również dodać wizualną wagę, dodając wazon lub rzeźbę na dole lustra. To da wygląd pełniejszego, cięższego obiektu bez dodawania dodatkowego ciężaru do kominka.

Układanie ramek o różnych rozmiarach to kolejny łatwy sposób na udekorowanie płaszcza. Kilka pustych drewnianych ramek o różnych rozmiarach i wykończeniach może sprawić, że płaszcz kominka będzie wyglądał bardziej kuratorsko bez potrzeby kosztownych dzieł sztuki.

Lustro

Lustro nad kominkiem jest ponadczasową strategią dekoracyjną. Wzmacnia efekt objets d’art i świec na płaszczu.

Najlepsze lustra dodają głębi i odbicia do pokoju, jednocześnie rozjaśniając go, dzięki czemu wydaje się bardziej przestronny niż jest w rzeczywistości. Klasyczne prostokątne lustro jest dobrym wyborem na początek, ale możesz naprawdę zrobić swoje oświadczenie z większym kształtem lub oprawionym.

Innym sposobem na wniesienie różnorodności do swojej przestrzeni jest dodanie okrągłego lustra nad kominkiem. Jest to szczególnie odpowiednie dla wysokich sufitów, ponieważ tworzy iluzję większej przestrzeni i pomaga odbić naturalne światło do pokoju.

Jeśli chcesz zrobić wielkie oświadczenie, zdecyduj się na okrągłe złote lustro. Doda ono odrobinę elegancji do przestrzeni, jednocześnie odbijając światło z kominka i sprawiając, że poczuje się jaśniej i bardziej zachęcająco.

Przeczytaj:  Zasady układania kostki brukowej – poradnik

Rośliny

Kiedy chcesz mieć oryginalne dekoracje do kominka w salonie, możesz użyć roślin, aby stworzyć punkt centralny i dodać wymiar. Są one prostym, opłacalnym sposobem na udekorowanie twojego mantel.

Rośliny są uniwersalnym elementem w każdej przestrzeni i mogą być sparowane ze świecami lub innymi akcesoriami, aby stworzyć idealny przytulny wygląd. Świece są popularnym wyborem do dekoracji kominka, ponieważ odtwarzają atmosferę prawdziwego ognia i mogą być umieszczone w różnych rozmiarach, aby wypełnić przestrzeń.

Jeśli masz duży kominek i nie masz miejsca na umieszczenie roślin, użyj koszy wypełnionych kocami lub poduszkami. Te dekoracyjne przedmioty dodadzą ciepłego i wygodnego uczucia do przestrzeni i mogą być również używane do przechowywania.

Jeśli masz mały kominek, wybierz rośliny, które rozwijają się w słabym świetle, jak rośliny wężowe i pothos. Umieść je w miejscu, które otrzymuje pośrednie światło i podlewaj roślinę, gdy górny cal gleby czuje się suchy.

Użyteczności

Kominek jest wspaniałą cechą, aby mieć w swoim salonie. Dodaje on pewien komfort i luksus, którego nie może zapewnić żaden inny wystrój.

Może on również podnieść wartość Twojego domu. To może ułatwić Ci sprzedaż domu, gdy nadejdzie czas.

Jednym z najczęstszych sposobów dekorowania kominka jest umieszczanie na nim mediów. Obejmuje to rzeczy takie jak kalendarz stołowy, ramka na zdjęcia, rośliny i więcej.

Innym popularnym sposobem na udekorowanie kominka jest wyświetlanie książek. To może dać twój pokój dzienny bardziej swobodny wygląd, który uzupełnia nowoczesne i rustykalne projekty.

Jeśli szukasz bardziej dramatycznego podejścia, spróbuj umieścić wkładkę wewnętrzną na górze twojego standardowego kominka. To może podnieść cały wygląd i zrównoważyć kolor obudowy kominka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *